Warsztaty – małe podsumowanie i nowe edycje / Workshops – a short summary

Siedem edycji warsztatów za nami – aż się wierzyć nie chce, że tak to wystrzeliło.

Wiele osób pyta dla kogo są nasze warsztaty. W założeniu były skierowane do ludzi chcących podnieść swój warsztat i świadomość fotografa ślubnego. Ale trafiło do nas pełne spektrum – bo i całkiem początkujący fotografowie, z kitem podpiętym do d90, ale i kilku przedstawicieli najwyższej półki fotografów ślubnych. Ale z drugiej strony była moja przyszła Panna Młoda, która po prostu chciała zobaczyć jak to wszystko wygląda od kuchni. Byli graficy, którzy Photoshop znają od podszewki, ale i osoby, które używanie go ograniczały tylko do stempelka.

Co oni wszyscy tego wynieśli, jak spędzili z nami te dwa dni – najlepiej niech o tym sami opowiedzą:

Jacek Fałatowicz
Konrad Hudaś
Daniel Jaskólski
Damian Kaczorowski 2 3 4 5 6
Hubert Kalinowski 2 3
Karol Kępka 2 3
Remigiusz Kinas
Sylwia Kotlarz
Jarosław Kozłowski new
Marek Królik
Justyna Kukawska
Artur Lorek 2
Łukasz Mikuć
Ania Padzik 2
Paweł Paśnik 2 3
Basia Piotrowska
Bartek Płuska 2 3
Rafał Półgrabia
Maria Przasnek
Monika Replin
Asia Siwiec
Łukasz Sowa
Małgosia Stępień
Karol Szafraniec
Marcin Szymanowicz 2
Mariusz Świątek
Kinga Taukert
Michał Terajewicz 2
Michał Walczak
Marta Wiśniewska 2
Patryk Wolański
Bartek Wyrobek 2 3
Jakub Zarembski 2
Magda Zemła

A jako podsumowanie nawet nie tylko części obróbkowej, ale całych warsztatów, chciałabym podać myśl Wojtka Królika, sformułowaną w dyskusji na forum Nikona:

Na warsztatach nie zdradzają żadnych tajemnic – w sensie PRZEPISU.
Dają zestaw 120 magicznych kredek, pokazują mniej więcej jak sami to robią i teraz weź to, człowieku, do domu i spróbuj narysować coś sam. Konstelacji jest cala masa.
Każdy może kupić kredki a nawet farby, ale tylko niektórzy zostają malarzami – tu jest tak samo. Dają wiele ale i w istocie wszystko zależy od ciebie i twojego potencjału.

W lipcu przewidujemy kolejne edycje, ostatnie w starej cenie.

KRAKÓW 15-16 VII 2009
WARSZAWA 20-21 VII 2009

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tu.

I przydatne linki:

ogólne informacje o warsztatach i plakaty warsztatowe
forum repoglamour

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

We’ve conducted seven editions already (and next are coming up). We never dreamt of so many and we still can’t believe it.

Many people ask who our workshops are for. Our idea was to offer our knowledge to those who want to became a better wedding photographer. To our surprise the whole spectrum of photographers came – from the beginners with d90 and a kit lens to some very good photographers, even top ones. Among our participants there was also my future bride who just wanted to see how it all looks from a photographer’s point of view. There were graphic designers who know Photoshop as the back of their hand and there were people who only know how to use a clone tool.

Let me quote Wojtek Królik who summed up our workshops in one of the threads on Nikon forum:

On the workshops there are no secrets revealed. I mean there is no precise recipe to follow.
They give you a set of 120 magic crayons, they show you how they use those crayons themselves and then you have to go home and draw your own pics. And there are many ways of doing this.
Everybody can buy crayons or even paints but only some become painters. The same is with photography and workshops. You are given lots of tools but the outcome depends on you and your own potential.

8 Responses to “Warsztaty – małe podsumowanie i nowe edycje / Workshops – a short summary”

 1. bartek Says:

  Wojtek ujął to IDEALNIE ;)

 2. Basia Says:

  Jak to miło zobaczyć własne nazwisko pośrod takiego wspaniałego grona fotografów :-) A wszystkim chętnym ale jeszcze niezdecydowanym na udział w kolejnych edycjach powiem tyle- wypełniajcie zgłoszenia i do roboty bo warto!!!!

 3. Hubert Kalinowski Says:

  Również polecam. Nie żałuję ani grosza wydanego na te warsztaty. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie, wspaniali mentorzy. Wiedza i inwestycja w siebie – BEZCENNE!

 4. Jacek Says:

  Szkolenie, poznani ludzie, wspaniała atmosfera..
  warte każdej jednej wydanej złotówki..
  A sam kurs to dopiero początek :)

 5. karolkepka.com trójmiasto Says:

  warto inwestować w siebie. przyszli warsztatowcy muszą zdać sobie sprawę, że to dopiero początek wydatków :)

 6. Warsztaty repoglamour | Fotografia ślubna Łuków Says:

  […] weddingu, czyli Anny Ciesielskiej, Adama Trzcionki i Mariusza Sprucha. U kaliny jeden z postów to bank linków do stron innych uczestników. Niestety, ale wiele nie działa i nie ma wszystkich;-[. Jak dla mnie, najważniejsza jest […]

 7. Marcin Says:

  Witam, czy jest sens brania udzialu w warsztatach, jesli sie nigdy nie pracowalo na photoshopie i w zasadzie sie go nie ma?? czy ew.sciagnac darmowa probna wersje…
  jakies pojecie o fotografi mam jednak nie az tak duze, w razie nie zrozumienia czegos mozna krzyczec i bedziecie tlumaczyc indywidualnie łopatologicznie jesli sytuacja bedzie tego wymagac??? pzdr:)))

 8. Agata Says:

  Super artykul, dzieki!

Leave a Reply