Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych

PSFŚ

W dniu 12 października br. zostało zarejestrowane Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych z siedzibą w Poznaniu.

Stowarzyszenie powstało jako odpowiedź na potrzeby środowiska fotografów ślubnych, które dotąd nie posiadało możliwości zrzeszenia się oraz podejmowania wspólnych działań w sposób zorganizowany. Powstało, aby reprezentować fotografów ślubnych prezentujących najwyższy poziom zawodowy oraz ich twórczość. Powstało, aby promować polską fotografię ślubną znajdującą się na wysokim poziomie artystycznym, aby budować wizerunek tej fotografii jako sztuki, aby przybliżyć społeczeństwu pracę fotografa ślubnego. Stowarzyszenie stwarza fotografom ślubnym możliwość podejmowania wspólnych działań promocyjnych, wspólnych działań mających na celu poszanowanie ich praw autorskich osobistych i praw autorskich majątkowych, a także działań na rzecz wspólnego uzyskiwanie rabatów w zakresie towarów, produktów i czynności zawodowych fotografów ślubnych.

Stowarzyszenie poprzez swój autorytet i dorobek zawodowy członków ma nadzieję być miarodajnym reprezentantem polskiej fotografii ślubnej w jej najlepszym wydaniu.

Organy Stowarzyszenia:

Zarząd
prezes – Marcin Rusinowski
wiceprezes – Robert Korybut – Daszkiewicz
wiceprezes – Michał Warda
sekretarz – Piotr Gajewski
rzecznik prasowy Kinga Taukert

Rada Artystyczna
Ela i Michał Barteczko
Ania Kalina Ciesielska
Bartosz Jastal
Dorota Kaszuba i Michał Warda
Ania i Marcin Łabędzcy
Marta Potoczek
Marcin Rusinowski
Adam Trzcionka
Miłosz Wozaczyński

Kryteria naboru

Do Stowarzyszenia przyjmowane są wyłącznie osoby spełniające kryteria określone w Regulaminie Stowarzyszenia, czynnikiem decydującym jest jakość wykonywanych zdjęć oraz jakość całej wykonywanej pracy na każdym jej etapie, a także przestrzeganie zasad etyki zawodowej.

Regulamin Stowarzyszenia

Procedura i kryteria przyjęć nowych członków zwyczajnych i kryteria oceny portfolio kandydata do Stowarzyszenia przez Radę Artystyczną.

Kontakt:
info@psfs.pl

Członkowie – założyciele:
Ela i Michał Barteczko
Ania Kalina Ciesielska
Robert Korybut – Daszkiewicz
Piotr Gajewski
Bartosz Jastal
Piotrek Kaleta
Dorota Kaszuba i Michał Warda
Ania i Marcin Łabędzcy
Sebastian Małachowski
Marta Potoczek
Marcin Rusinowski
Asia Siwiec
Jola Szarszewska i Rafał Bednarz
Kinga Taukert
Krzysztof Tkacz
Adam Trzcionka
Miłosz Wozaczyński

10 Responses to “Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych”

 1. Łukasz Mikuć Says:

  Bardzo się cieszę, że Stowarzyszenie powstało! Oświadczam wszem i wobec, iż sezon 2010 będzie dla mnie polem bitewnym, na którym staczając walkę na śmierć i życie ;) przekroczę bramy PSFS, stając się dumnie członkiem Stowarzyszenia. Tak mi dopomóż… tzn. albo wytrwam, albo polegnę bohatersko ku chwale Ojczyzny… amen… :)

 2. ania Says:

  super ze sie za to zabrala grupa najlepszych w Polsce fotografow slubnych. mam nadzieje ze bedziecie trzymac poziom, nie to co WPJA ostatnio..

 3. migdał Says:

  Inicjatywa super i trzymam kciuki, żeby poszło gładko i zgodnie z założeniami.
  Liczę na obiektywizm i że stowarzyszenie nie przemieni się w TWA :)
  Z całego serca życzę powodzenia, bo jeśli nawet nie będzie dane mi dostać sie do Waszego grona, to i tak uważam, że takie stowarzyszenie jest bardzo potrzebne. Między innymi po to, żeby wskazywać właściwy kierunek w rozwoju fotografii ślubnej :)

 4. Wojciech Kopczyński Says:

  Wspaniała inicjatywa. Genialny pomysł. Nawet jeśli tam się nigdy nie dostanę, to liczę na to, że poziom będziecie trzymali z najwyższej półki.
  A co do loga – to nie można by minimalnie przesunąć tych literek do dołu? Jakoś tak OPTYCZNIE światła na dole za dużo, bo po komputerowemu to pewnie jest centralnie ;)

 5. Bartek Witek Says:

  Wspaniali ludzie. Wspaniała inicjatywa.
  Odważna decyzja i masa pracy związana z założeniem i utrzymaniem Stowarzyszenia zasługuje na aplaus.
  Czas pokaże co będzie dalej :)
  Pozdrawiam wszystkich członków i założycieli.

 6. tak właśnie Says:

  Czyli działalność podobna do Elita-Polski.pl

  Powodzenia

 7. maciek Says:

  Dziwić mogą kryteria, które określają jasno, że blurowanie jest na minus. Osobiście zgadzam się z tym, że to cepelia, ale stawiam to w jednym rzedzie z promowanym przez Was wszechHDRem :)

 8. maciek Says:

  cd…. oczywiście nie mam zamiaru nikogo urazić, bo szanuje dobrą fotografię. Dziwi mnie tylko ta niekonsekwencja. Jeden efekt ok, inny nie. To niestety z góy określa co ma się podobać!
  Pozdrawiam i szczerze życzę sukcesów.
  Maciek.

 9. Darek Jankowiak Says:

  Powodzenia w działaniu !!! Może za sto lat się zgłoszę :)

 10. Emilia Ułanowicz-Szarafińska Says:

  Super! No i jest cel, jest do czego dążyć, starać się – wręcz aspirować :-))) Mam nadzieję, że Szanowne Gremium będzie otwarte na nowe duszyczki :-) Ja w każdym razie na pewno za jakiś czas ustawię się w kolejce :-) Good luck!

Leave a Reply