Wieści z frontu / The latest news from a front line

Tradycyjnie co roku w końcówce sezonu człowiek się zastanawia w co najpierw ręce włożyć, a u mnie do tego życie pełne atrakcji:

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

At the end of a wedding season the life of a wedding photographer is rather hectic – there’s so much work to do that there’s no time left for anything else. And in such a moment I’m having a major upheaval in my life – my flat is being completely renovated.

remont
remont
remont

Miało zacząć się później, jak przyjdzie chwila by nabrać oddechu po sezonie, ale pan Walenty i pan Sławek przyszli i powiedzieli – startujemy od jutra! No i zaczęło się – świat na głowie – mój pierwszy wielki remont.
O którym jak o żelaznym wilku, opowiadałam baśnie przez lata – że kiedyś nadejdzie, że go bardzo go potrzebujemy – ja i moje mieszkanie. Ale – „i chciałabym i boję się”.

Wielkie przeogromne dzięki dla Asi Siwiec, która przekonała mnie, że to nic aż tak strasznego – że ludzie robią remonty i nie umierają od tego. Która do tego miała pomysł na moje mieszkanie i zaraziła mnie nim. Jak powiedział Kamash – najlepszy architekt wnętrz to taki, który daje dobry pomysł-bazę i ty sam się wkręcasz i wymyślasz całą resztę, nawet nie wiesz kiedy.

Asia przyszła i powiedziała: tu tak, tu tak, tu tak i wybacz Kalino, ale żadnych protestów nie toleruję:)) Odpowiedziałam, że godzę się absolutnie na wszystko, ale musi być siedzisko okienne. Moje marzenie z dzieciństwa i młodości przesiedzianych w kinie Iluzjon na starych amerykańskich filmach.

Na dziś już mam calutkie mieszkanie w głowie i choć teraz wygląda jak wygląda, wiem, że będzie dobrze. Musi!

Gdyby nie to, że Asia robi takie genialne zdjęcia to napisałabym, że minęła się z powołaniem. Niektórym Bozia dała talentów na kilka żyć.

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

I was planning it for ages. We [me and my dear flat] needed it badly. But definitely not at that time of the year!
However, there came two nice gentlemen – Walenty and Sławek – and said: we’re going to start tomorrow! And so they did and my whole world was turned upside down.

Big thanks to Asia Siwiec who convinced me that it’s possible to have a flat renovated and stay alive. Some people managed to achieve that so there’s a chance I’d survive as well. And big thanks to Asia for her designing ideas. As Kamash said – the best interior designer will plant ideas in your head and you’ll get hooked without realizing how and when and start working at them yourself.

Asia came and said: here we’ll have this and there we’ll have that and I don’t take no for an answer. And I said: everything you want but I have to have a window seat. It’s been my dream for years. Long time ago – when I was almost living in Iluzjon cinema where I watched old American movies – I feli in love with window seats.

At the moment my flat doesn’t look good at all but in my mind I can see how it’ll look like. It’ll be perfect. It has to be!

If Asia weren’t such a talented photographer I’d say she missed her vocation. Some people are really gifted beyond measure.

31 Responses to “Wieści z frontu / The latest news from a front line”

 1. Bartek Witek Says:

  Niezły bajzel…hihi
  Szczerze współczuję tego co teraz przeżywasz, gratulował będę po remoncie.
  Z tego co piszesz zapowiada się interesująco. Czekam aż pan Walenty i pan Sławek przyjdą i powiedzą – KONIEC :)
  Nie zapomnij się pochwalić!!

 2. PiRad Says:

  Kalino, jesteś niemożliwa! Nawet zdjęcia bajzlu mają zrobiony zajefajny postprocess… :-)

 3. Krzysztof Tkacz Says:

  O matko, czeka mnie to w przyszłym roku. Już się boję ;/

 4. Patryk Wolański Says:

  Miejscówka na plener jak znalazł :)

 5. studio navigo Says:

  tym sposobem pan Walenty i pan Sławek obalili w proch i pył hołubioną od dawna ideę zrobienia przed remontem szalonej&wiekopomnej imprezy ‚trash the flat’ ;)

 6. M&P_P Says:

  O sic:)))) To aż tak:)))? Rewolucja mieszkankowa na maxa:D Z niecierpliwością czekamy na efekty:) Buziaki:*

 7. TerraStudio Says:

  No nieźle! To sie nazywa remont przez duze RRRR…:) Tez tak miałem – jakiś rok na szczeście temu.:) Czas jednak szybko goi rany i powoli z traumy wychodzę … ;)
  Nie żebym chcial krakać, ale termin „finisażu” podany przez pana Walentego i Sławka traktowal bym z duuużym przymrużeniem oka. Niestety „ta” branża tak już ma – panowie budowlańcy w kwestii terminów to w przeważającej części bajkopisarze niestety :) / aha …i science-fiction też czasami sie parają ;) /

 8. Aga Żymła Says:

  Asia to nie człowiek … Asia to anioł !! :)

 9. Łukasz Mikuć Says:

  No nieźle! Wspominałaś mi o remoncie, ale nie sądziłem, że aż TAKIM! Ale „siedzisko okienne” na zdjęciu nr 3 może być ;-))))))))
  Pozdrawiam i czekam na efekt „after”

 10. Kalina Says:

  Krzysiek Tkacz – nie jest tak źle jak myślałam. Nie chce mówić, że nie ma się czego bać, ale powoli zaczynam wierzyć, że jest to do przeżycia. Podstawowa, kluczowa, niepodważalna zasada – WYPROWADZIĆ SIĘ.
  Ponoć są ludzie, którym udało się przeprowadzić całkowity remont w zamieszkanym mieszkaniu, ale jakoś zupełnie mnie nie pociągało przekonywanie się o tym na własnej skórze.

 11. Mariusz Spruch Says:

  alee Sajgon !!! jednym z pocieszających faktów z tego remontu to to ze będzie popij… tfu znaczy parapetówka :D

 12. bartek Says:

  Pan Walenty widzę też mistrz obróbki ;))

 13. Flores Says:

  A mi się podobało to twoje stare mieszkanko. Miało niesamowity klimat.

 14. julia Says:

  w koncu!!!! :) gratuluje! ;)

 15. Marek Królik Says:

  mnie też czeka za rok to samo :) ale ja wręcz się nie mogę doczekac, aby wynieść się z mojej aktualnie malutkiej klitki :)

 16. światłoczuła Says:

  kalina wychodzi na to, że mam ogromną siłę przekonywania :-)
  trzymam kciuki za twoje i swoje pomysły :-)
  jesteś dzielna!
  acha i uważaj na ten taborecik bidermajerowski prawie już nie twój :-P

 17. Hubert Kalinowski Says:

  O kurczę! I Ty tak mieszkałaś?!?! Dobrze, że robisz remont. Panowie możne chociaż gruz z ziemi wysprzątają i położą Ci podłogę. Ja się dziwie, że stóp sobie nie pokaleczyłaś do tej pory :)

 18. Kalina Says:

  Hubert – nie było tak źle! Miałam specjalne kaloszki gruziaki – kilka kompletów dla mnie i dla gości:]

 19. Ania Zdrowowicz Says:

  Ale demolka!! To się nazywa ‚gruntowny remont’ :D To kiedy ukończenie prac? +/- 3 miesiace? ;)

 20. Kasia Kor. Says:

  Bardzo wygodne zresztą były to papucie-klimaty, żadne tam gruziaki:). A właśnie się zastanawiam od dłuższego czasu gdzie się podziewasz, a Ty działasz, działasz, działasz.
  Zaświadcza się, że da się przeżyć remont mieszkając w mieszkaniu. Oraz nie poleca się tego rozwiązania :D Czekam strasznie na efekty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  kejt ko.

 21. Karolina Budych Says:

  No to witam w klubie!!!U mnie też się właśnie zaczyna… Powodzenia!!!!

 22. Kasia Dobosz Says:

  od razu mi się rzuciło w oczy, że to fajna miejscówka na plener :) Masz 2w1 :) i remoncik i daleko na plenerki nie musisz się udawać ;P
  A tak serio, też przeżyłam dokumentny remont mieszkania mieszkając w nim… MA SAK RA!!!!! never again, koszmar śni mi się po nocach do tej pory ;) mam nadzieję, że Panowie fachmani spiszą się na medal i nie będzie żadnych opóźnień. POWODZENIA i trzymam kciuki za efekt :)

 23. Piotr Says:

  Pamiętaj tylko że ma być nie tylko pięknie ale i praktycznie ;) U mnie po remoncie sprzęt do produkcji okowity nie mieści się pod okapem a powiększalnik w łazience blokuje zlewozmywak. Czasami o rzeczach oczywistych łatwo się zapomina

 24. Radek Radziszewski Says:

  Mówi się że remont gorszy niż wojna ;) mnie czeka łazienka przymierzam się już 5 rok :)

 25. Magda Lewanowicz Says:

  Nienawidzę remontów :( a czekają nas niedługo 3 :/ współczuję zatem i życzę wytrwałości.. :) szczególnie z ekipą :)

 26. Emilia Ułanowicz-Szarafińska Says:

  Kalina, czekam na nowy wpis, już tak długi siedzisz cicho, a my tu czekamy! :-) Co prawda byłam na warsztatach i się nasłuchałam wiele, ale poczytać i pooglądać też bym chciała. I pewnie nie tylko ja :-)

 27. krytyk Says:

  Co to za kiczowata obróbka zdjęć, do tego to ziarno. Co to w ogóle ma być? Żenada

 28. studio navigo Says:

  żenadą jest to, że ktoś nie ma odwagi się podpisać. nawet jeśli teraz anonim łaskawie ujawni personalia, to już i tak wiadomo, że jest tchórzem. co do obróbki – została zrobiona tak, żeby klimatem pasowała do tematu, proste.

 29. krytyk Says:

  Nie wiem po co ustawiać takie Iso, żeby wywaliło takie ziarno, jeszcze przy w miarę dobrym oświetleniu. Nie ma w tym nic ciekawego, te zdjęcia wyglądają beznadziejnie. Może jakiś nowy nurt nam się narodzi w fotografii.

 30. Michelle Says:

  Cooler Post welchen du hier geschrieben hast, ich kam gerade ueber google auf deinen Blog. Davor kannte ich Ihn noch gar nicht aber demnaechst werde ich oefters hier vorbei schauen denn dein Schreibstiel gefaellt mir richtig gut.

 31. zespół na wesele we Wrocławiu Says:

  Na samym początku muszę ci powiedzieć, że blog
  jest naprawdę super i mega interesujący. Bardzo
  chętnie siedziałbym tu jeszcze kilka godzin i oglądał twoje wpisy,
  ale niestety mam dużo innych zajęć. Chcę powiedzieć, że genialnie piszesz i miło byłoby podyskutować o
  tym wątku dłużej. Pzdr.!

Leave a Reply